پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   


صفحه اصلي > مصاحبه 
اتقان
طی مراسمی قرآن آموزان و مربیان برتر مهد قرآن حضرت جوادالائمه (ع) یزد تجلیل شدند.
(1395/06/20)

اتقان
کاهش غیرمنتظره اعتبارات قرآنی در بوته نقد/ حسن محمدی؛
محمدی کاهش چشمگیر بودجه قرآنی سال 97 را نشان‌دهنده عدم وجود جایگاهی قابل‌قبول برای قرآن در سیاست‌ها و اولویت‌های مسئولین است، البته به نظر می‌رسد خود مسئولین ذی‌ربط در امور قرآنی و جامعه قرآنی در این کاهش مقصر هستند چراکه اگر در کاهش 50 درصدی بودجه سال 96 نسبت به سال‌های گذشته قدری فعالانه‌تر و محکم‌تر عمل می‌کردیم امروز شاهد کاهش شدید این بودجه نبودیم و این انفعال و نجابت بیش‌ازحد ما باعث این اتفاق ناگوار شده است.
(1396/09/25)

اتقان
مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ و مسئول دارالقرآن بسیج کل کشور گفت: هرساله یک موضوع برای یادواره سوره‌های سرخ تعیین می‌شود و محور این دوره «شهدای قرآنی در آوا و نوا» انتخاب شد.
(1396/09/23)

اتقان
انجم‌شعاع:
معاون نظارت و هماهنگی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه در شب یلدا محفل بزرگ قرآنی در شهر سرپل ذهاب برگزار می‌شود، گفت: اولین کانکس که از محل حمایت‌های جامعه قرآنی تهیه شده است به یکی از موسسات قرآنی آسیب دیده در استان کرمانشاه تحویل داده شد.
(1396/09/21)

اتقان
راهکارهای استقلال مالی مؤسسات/ باقر افخمی؛ مدیرعامل بنیاد جهانی ختم قرآن مجید؛
اتحادیه می‌بایست بودجه‌ای که هر از گاهی از سوی دولت به مؤسسات تعلق می‌گیرد را سرمایه گذاری و با روشی شفاف و مشخص، سود حاصل از آن را در جهت توانمندی اقتصادی مؤسسات به مؤسسات اختصاص دهد، البته این امر باید بسیار دقیق صورت بگیرد و ساز و کار بسیار شفاف و مشخصی داشته باشد، چراکه بسیار حساس و مفسده برانگیز است.
(1396/09/19)

اتقان
گفت وگوی «اتقان» با امیر لعل اول، قاری برجسته کشور را بخوانید:
امیر لعل اول، رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن کریم روسیه، متولد 1361 و اهل مهشد مقدس است، ی معتقد است فضای قرآنی کشورمان را چندین آفت مهم تهدید می‌کند، نخست اینکه توجه به قاریانی که رتبه‌های بین المللی دارند در اولویت است و متاسفانه قاریانی که رتبه بین المللی ندارند، در عین شایستکی و توانمندی، دیده نمی‌شوند.
(1396/09/19)

اتقان
مهدی تقی پور، عضو کاروان نور جمهوری اسلامی اعزامی به عتبات؛
تقی پور اجرا در صحن مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را بهترین لحظه این سفر عنوان و تصریح کرد: اما خاطره انگیزترین لحظه این سفر برای بده، تلاوت در روبری ضریح سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع)، بدون هیچ گونه میکروفن و سیستم صوتی و ... بود، اجرایی که فضای صحن مطهر را دگرگون کرد و به بهترین لحظه زندگی من بدل شد.
(1396/09/18)

اتقان
حجت‌الاسلام محمدی؛
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه تخصیص بودجه قرآنی در اولویت دولت نیست، گفت: تاکنون هیچ اعتباری از این بودجه تحقق پیدا نکرده است اما در تلاش هستیم تا پایان سال بخشی از آن را از خزانه دریافت کنیم.
(1396/09/18)

اتقان
خاطرات وحید غفران نیا از سفر اربعین؛
غفران نیا با اعلام خاطره‌ای شیرین از این سفر افزود: این سفر تمام لحظاتش شیرین و پر از خاطره است ولی بهترین خاطراتم اجرای ترتیل در حرم حضرت امیر بود که در خواب هم نمی‌دیدم که فرصت اجرا در حرم و یا در مسیر پیاده روی داشته باشم که این امر برایم بی نهایت ارزشمند بود.
(1396/09/18)

اتقان
محمدجواد کاشفی
کاشفی استفاده از تجارب کمیته دعوت و اعزام قاریان به حج تمتع را در ارتقای برنامه های کاروان نور موثر دانست و گفت: توجه به اینکه اعزام کاروان قرآنی به حج تمتع به صورت موازی با ایان اربعین صورت می گیرد و برای زائرین بیت الله الحرام نیز در ایام حج، برنامه های عمومی توسط قاریان و گروه های تواشیح اجرا می شود، بنابراین اگر در نوع گزینش افراد، تعداد و شاخصه های گزینش اعضای کاروان، نوع برنامه ریزی و ... از تجربیات کمیته دعوت و اعزام قاریان استفاده شود، قطعا رشد این برنامه ها را شاهد خواهیم بود.
(1396/09/18)

اتقان
جلسه مشترک هیئت مدیره اتحادیه مدغم قرآنی استان فارس با حسینعلی معزی پیرامون بهره‌مندی از ظرفیت مؤسسات قرآنی تشکیل شد.
(1396/09/18)

اتقان
روایت گروه تواشیح فدک الزهرا(س) از اجرای برنامه در حرم امن سیدالشهدا(ع)
ماندگارتین لحظه این سفر برای تک تک اعضای گروه فدک الزهرا(س)، قطعا، اجرای بدون واسطه خدمت آقا امام حسین(ع) در مقابل درب ورودی حرم سید الشهدا(ع) بود، تجربه بسیار لذت بخشی که شاید دیگر تکرار نشود.
(1396/09/18)

اتقان
روایت گروه هم خوانی و مدیحه سرایی فلق اصفهان؛
مسعود ابوطالبی سرپرست گروه تواشیح فلق ضمن بیان سخنانی، همراه یبا کاروان قرآنی نور در موسم اربعین را مملو از عشق و ارادت توصیف کرد.
(1396/09/18)

اتقان
نیک دستی از خاطرات اربعین و همراهی با کاروان نور می‌گوید؛
وی افزود: اینکه عرض می‌کنم حضور در اربعین توفیق می‌خواهد به این دلیل است تا سه سال پیش، زائران عتبات می‌توانستند ویزای عراق را در فرودگاه نجف دریافت کنند، اما از حدود سه سال پیش، هم‌زمان با سال اولی که دولت عراق اعلام کرد ویزای عراق اجباری است، ما بدون اطلاع از این قانون عازم نجف شدیم، اما به دلیل نداشتن ویزا از فرودگاه دیپورت شدیم و توفیق حضور پیدا نکردم.
(1396/09/16)

اتقان
مؤلف کتاب قرآن دانش‌آموزان؛
مؤلف کتاب قرآن دانش‌آموزان با اشاره به ادعای تخصیص اعتبارات چند صد میلیاردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی به آموزش عمومی قرآن، گفت: از چنین مبلغی در راستای تقویت و ارتقای آموزش عمومی قرآن مدارس و آموزش معلمان، ریالی هزینه نشده است.
(1396/09/16)

اتقان
روایت حمیدرضا احمدی وفا از حضور در پیاده‌روی اربعین؛
ما شاهد بودیم که برای مداحان و وعاظ هم هتل‌های درجه‌یک در نظر گرفته می‌شود و هم اینکه بهترین خدمات به آن‌ها ارائه می‌شود درحالی‌که قرآنیان با سخت‌ترین شرایط در این سفر حضور یافتند، این اتفاق تحقیر قرآنیان است درحالی‌که می‌بایست شاهد تکریم قرآن و قرآنیان باشیم، اینجاست که مهجوریت و غربت قرآن مشخص می‌شود، درواقع این تفاوت‌ها قرآنیان را دلسرد می‌کند.
(1396/09/16)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور