پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   


صفحه اصلي > مصاحبه 
اتقان
طی مراسمی قرآن آموزان و مربیان برتر مهد قرآن حضرت جوادالائمه (ع) یزد تجلیل شدند.
(1395/06/20)

اتقان
کریم نژاد عنوان کرد؛
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان مازندران گفت: برای ادغام اتحادیه‌های قرآنی کشوری نباید شتاب‌زده عمل کرد، باید سازوکار مناسبی اندیشیده شود، تا کسانی که به آن راه پیدا می‌کنند، در آینده با طرح‌ها و برنامه‌های کارشناسی شده، آثار مثبت و برنامه‌های کلان در فعالیت‌های قرآنی کشور ارائه کنند.
(1396/10/25)

اتقان
محمدی خبرداد؛
ختصاص بیش از نیمی از اعتبارات کمیسیون‌های سه گانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به نهادها و مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت خبر داد
(1396/10/23)

اتقان
واکنش ها به ادعای تخصیص ناعادلانه اعتبارات اتحادیه ها ادامه دارد؛
ناگفته های مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور از اعتبارات تخصیص یافته به این نهاد
(1396/10/17)

اتقان
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی امیدیان؛
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی امیدیان در خصوص ادغام اتحادیه ها عنوان کرد: هرچقدر موضوع ادغام اتحادیه طولانی‌تر شود، موسسه مهجوری که در نقطه‌ای دورافتاده با زحمت فراوان مشغول فعالیت آموزشی است، بیشتر آسیب می‌بیند از دوگانگی‌ها و اختلاف‌نظر و سلیقه‌ها و کشمکش‌ها، چراکه سهم مؤسسات از ردیف بودجه کشور هرروز کم و کم‌تر می‌شود؛
(1396/10/13)

اتقان
حسن محمدی بیان کرد:
بخش مردمی از بودجه قرآنی و تفکیک آن از بخش دولتی در مورد سرنوشت بودجه سال ۹۶ نیز توضیحاتی ارائه داد.
(1396/10/12)

اتقان
با پیگیری نمایندگان مردمی شورای توسعه فرهنگ قرآنی مصوب شد؛
با پیگیری نمایندگان شورای توسعه فرهنگ قرآنی و با تصویب در مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سهم موسسات و نهادهای مردمی از اعتبارات کمیسیون های سه گانه شورای توسعه مشخص و معین شد.
(1396/09/29)

اتقان
پیام بحیرایی، مدیرعامل موسسه قرآنی جامعه القرآن واحد برادران نهاوند از فراهم شدن مقدمات 30 برنامه مختلف قرآنی در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.
(1396/09/26)

اتقان
کاهش غیرمنتظره اعتبارات قرآنی در بوته نقد/ حسن محمدی؛
محمدی کاهش چشمگیر بودجه قرآنی سال 97 را نشان‌دهنده عدم وجود جایگاهی قابل‌قبول برای قرآن در سیاست‌ها و اولویت‌های مسئولین است، البته به نظر می‌رسد خود مسئولین ذی‌ربط در امور قرآنی و جامعه قرآنی در این کاهش مقصر هستند چراکه اگر در کاهش 50 درصدی بودجه سال 96 نسبت به سال‌های گذشته قدری فعالانه‌تر و محکم‌تر عمل می‌کردیم امروز شاهد کاهش شدید این بودجه نبودیم و این انفعال و نجابت بیش‌ازحد ما باعث این اتفاق ناگوار شده است.
(1396/09/25)

اتقان
مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ و مسئول دارالقرآن بسیج کل کشور گفت: هرساله یک موضوع برای یادواره سوره‌های سرخ تعیین می‌شود و محور این دوره «شهدای قرآنی در آوا و نوا» انتخاب شد.
(1396/09/23)

اتقان
انجم‌شعاع:
معاون نظارت و هماهنگی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه در شب یلدا محفل بزرگ قرآنی در شهر سرپل ذهاب برگزار می‌شود، گفت: اولین کانکس که از محل حمایت‌های جامعه قرآنی تهیه شده است به یکی از موسسات قرآنی آسیب دیده در استان کرمانشاه تحویل داده شد.
(1396/09/21)

اتقان
راهکارهای استقلال مالی مؤسسات/ باقر افخمی؛ مدیرعامل بنیاد جهانی ختم قرآن مجید؛
اتحادیه می‌بایست بودجه‌ای که هر از گاهی از سوی دولت به مؤسسات تعلق می‌گیرد را سرمایه گذاری و با روشی شفاف و مشخص، سود حاصل از آن را در جهت توانمندی اقتصادی مؤسسات به مؤسسات اختصاص دهد، البته این امر باید بسیار دقیق صورت بگیرد و ساز و کار بسیار شفاف و مشخصی داشته باشد، چراکه بسیار حساس و مفسده برانگیز است.
(1396/09/19)

اتقان
گفت وگوی «اتقان» با امیر لعل اول، قاری برجسته کشور را بخوانید:
امیر لعل اول، رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن کریم روسیه، متولد 1361 و اهل مهشد مقدس است، ی معتقد است فضای قرآنی کشورمان را چندین آفت مهم تهدید می‌کند، نخست اینکه توجه به قاریانی که رتبه‌های بین المللی دارند در اولویت است و متاسفانه قاریانی که رتبه بین المللی ندارند، در عین شایستکی و توانمندی، دیده نمی‌شوند.
(1396/09/19)

اتقان
مهدی تقی پور، عضو کاروان نور جمهوری اسلامی اعزامی به عتبات؛
تقی پور اجرا در صحن مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را بهترین لحظه این سفر عنوان و تصریح کرد: اما خاطره انگیزترین لحظه این سفر برای بده، تلاوت در روبری ضریح سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع)، بدون هیچ گونه میکروفن و سیستم صوتی و ... بود، اجرایی که فضای صحن مطهر را دگرگون کرد و به بهترین لحظه زندگی من بدل شد.
(1396/09/18)

اتقان
حجت‌الاسلام محمدی؛
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه تخصیص بودجه قرآنی در اولویت دولت نیست، گفت: تاکنون هیچ اعتباری از این بودجه تحقق پیدا نکرده است اما در تلاش هستیم تا پایان سال بخشی از آن را از خزانه دریافت کنیم.
(1396/09/18)

اتقان
خاطرات وحید غفران نیا از سفر اربعین؛
غفران نیا با اعلام خاطره‌ای شیرین از این سفر افزود: این سفر تمام لحظاتش شیرین و پر از خاطره است ولی بهترین خاطراتم اجرای ترتیل در حرم حضرت امیر بود که در خواب هم نمی‌دیدم که فرصت اجرا در حرم و یا در مسیر پیاده روی داشته باشم که این امر برایم بی نهایت ارزشمند بود.
(1396/09/18)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور