پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


صفحه اصلی > مصاحبه 
اتقان
دوره‌های آموزش‌های تخصصی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت لرستان؛
دوره‌های آموزشی تخصصی در دو سطح مقدماتی و عالی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت کوهدشت برگزار می‌شود.
(1394/08/16)

اتقان
باتوجه به توافق صورت گرفته بین کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، امسال تمامی محافل قرآنی موسم اربعین حسینی تحت لوای علی بن موسی الرضا(ع) اجرا خواهد شد.
(1397/07/28)

اتقان
مسیب زاده؛
مسیب زاده معاون قرآن و آموزش و پرورش با اشاره به تشکیل پنجاهمین جلسه کمیسیون آموزش عمومی قرآن با حضور وزیر آموزش و پرورش گفت:۵ کارگروه اجرایی سندتوسعه آموزش عمومی قرآن کشور تصویب شد.
(1397/07/23)

اتقان
برنامه ارتقاء برنامه آموزش قرآن پايه سوم ابتدايي از روز سه شنبه اول آبان ماه تا روز سه شنبه 13 آذرماه 1397 در بيش از 60 هزار مدرسه ابتدايي و با حضور 65 هزار آموزگار پايه سوم دبستان همزمان در سراسر كشور برگزار می‌شود.
(1397/07/23)

اتقان
حافظ روشن‌دل مسابقات سراسری قرآن:
سید امیدرضا رحیمی؛ نماینده گیلانی مسابقات سراسری قرآن با اشاره به اینکه باید قرآن را برای عمل به آن بخوانیم، گفت: هدفم این است که قرآن را در کشورهای دیگر تبلیغ کنم و نام ایران و اخلاق قرآنی را در جهان گسترش دهم.
(1397/07/17)

اتقان
اولین درس کتاب آموزش قرآن پایه اول ابتدایی «جشن قرآن» نام دارد. این جشن به صورت همزمان در روز دوشنبه 16 مهرماه 1397 در 63 هزار مدرسه ابتدایی، با حضور یک میلیون و 296 هزار کلاس اولی و با همت 400 هزار آموزگار و مدیر و معاون مدرسه برگزار می‌شود.
(1397/07/14)

اتقان
مدیرکل قرآن؛ عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش؛
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه های قرآنی در دارالقرآن ها با رویکرد گروهی برای اثرگذاری بر آموز دانش آموزان در استان های مختلف افزایش می یابد.
(1397/07/10)

اتقان
مسیب‌زاده پاسخ داد:
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به تبیین اهم برنامه‌های دینی و قرآنی این وزارتخانه در سال تحصیلی جدید در قالب راه‌اندازی نهضت حفظ جزء 30 قرآن کریم، احداث اولین اردوگاه قرآنی در کشور، اولین جشنواره فرهنگی‌ــ‌هنری نماز گلدسته‌های سرو و ... پرداخت.
(1397/07/02)

اتقان
علی سواری حافظ قرآن و رتبه 17 کنکور سراسری سال97:
علی سواری؛ دانش آموز دبیرستان امام خامنه ای کاشان که توانست در کنکور سراسری سال 97 رتبه 17 کشوری در رشته انسانی را کسب نماید؛ گفت: صرف رتبه آوردن افتخاری ندارد؛ ادامه مسیر مهم است.
(1397/06/19)

اتقان
در گفت‌وگو با حافظ قرآن مطرح شد:
من هر چه را که دارم، مدیون قرآن هستم؛ چنان که برادر همسر من حافظ کل قرآن بود و در یک دوره آموزشی مشغول به حفظ قرآن بودیم و از همین طریق نیز من با خانواده آن‌ها آشنا شدم و با همسرم ازدواج کردم...
(1397/06/14)

اتقان
دغدغه‌های جامعه قرآنی؛ بخش اول/ موسسه کشوی مهد قرآن؛
اتحادیه باید زبان گویای مؤسسات قرآنی باشد، مطالبات را پیگیری و به سرانجام برساند، توقع ما این است که اتحادیه از مؤسسات که در حقیقت بازوان توانمند حوزه فرهنگ هستند، جدی تر حمایت کند. اتحادیه با پشتوانه مؤسسات قرآنی و با جایگاه قانونی خود، باید از مؤسسات حمایت طرح و برنامه ای و مالی انجام دهد.
(1397/06/13)

اتقان
مدیر واحد پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم خبر داد؛
مدیر واحد پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم از برگزاری دوره تربیت مدرس آشنایی و انس کودکان با قرآن در مقطع پیش از دبستان و در دو گرایش روان‌شناسی و مهارت‌های تدریس و فنون کلاس‌داری از سوی سازمان دارالقرآن الکریم خبر داد
(1397/06/11)

اتقان
تینا مساحی پور؛ حافظ کل قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه:
تینا مساحی پور حافظ کل قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از شهر اصفهان که توانست با حضور خود در مدرسه شبانه روزی حفظ یکساله قرآن ونهج البلاغه موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان در سال تحصیلی 97-96 حافظ نهج البلاغه وصحیفه سجادیه شود؛ گفت: مدرسه شبانه روزی حفظ یکساله قرآن و نهج البلاغه؛ محیطی مناسب برای رشد دینی و فرهنگی است.
(1397/06/10)

اتقان
در جلسه شورای توسعه مقرر شد؛
درجلسه چهل و یکمین جلسه شورای توسعه مقرر شد، کارگروهی ذیل شورای توسعه متشکل از دستگاها و نهادهای ذی ربط این دو موضوع را پیگیری کنند، بنابراین تا تشکیل کارگروه ویژه، ارائه گزارش از سوی این کارگروه و تعیین تکلیف و تصمیم گیری نهایی شورا، روند ادامه فعالیت هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی و نیز ادغام اتحادیه‌ها، متوقف خواهد شد.
(1397/06/06)

اتقان
جلسه مشترک مسئولین طرح بشارت 1452 و ستاد طرح ملی حفظ قرآن، روز گذشته در محل شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور برگزار شد.
(1397/06/01)

اتقان
در ایام تابستان طرح ملی 1452، در بیش از 150 حلقه صالحین پایگاه بسیج کشور طبق درس نامه این طرح اجرا می‌شود.
(1397/05/22)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور