پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


صفحه اصلی > مصاحبه 
اتقان
دوره‌های آموزش‌های تخصصی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت لرستان؛
دوره‌های آموزشی تخصصی در دو سطح مقدماتی و عالی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت کوهدشت برگزار می‌شود.
(1394/08/16)

اتقان
فعال قرآنی استان تهران؛
مدیرعامل موسسه سدره المنتهی تهران در ادامه گفت: اما مشکل اصلی را بازهم این مسائل نمی‌بینم، بلکه قدرت‌طلبی، تخریب و عدم خلوص نیت همچنین عدم تخصص و چشم‌انداز لازم برای انجام مسؤولیت پذیرفته‌شده در این حوزه را عامل اصلی رکود و شکست روند ادغام می‌دانم.
(1397/08/20)

اتقان
مدیرعامل موسسه قرآنی ستایش کردستان؛
اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی- فرهنگی قرآن و عترت استان کردستان، با دعوت از مجریان امر از مؤسسات قرآنی ثبت‌شده که دارای مجوز فعالیت از ادارات تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده، در تاریخ 5/5/96 با برگزاری مجمع عمومی و تصویب اساس‌نامه و تعیین هیئت‌مدیره و بازرسین مربوطه تشکیل و قریب یک سال و نیم از عمر آن می‌گذرد. خوشبختانه استان کردستان در این خصوص در سطح کشور پیش‌قدم بوده و اولین اتحادیه استانی است که در آن ادغام صورت گرفته است. گرچه این پیش‌قدمی خود تبعاتی همچون نداشتن تجربه سایر استان‌ها و عدم هماهنگی لازم میان ادارات و سازمان‌های ذی‌ربط و اعضای اتحادیه را به همراه داشته است که هم‌اکنون نیز تبعات آن دامن‌گیر اتحادیه و اعضاء می‌باشد.
(1397/08/19)

اتقان
پیشکسوت و فعال قرآنی استان کرمانشاه؛
صندوقی خاطرنشان کرد: در رکن اول تأسیس یک نهاد مردمی، برعدم دخالت دستگاه‌های حاکمیتی در تأسیس و اداره آن نهاد مردمی تاکید شده است. نهادهای حاکمیتی تنها در زمینه مشارکت در حسن اجرای امور می‌توانند مشارکت کنند، با این اوصاف در اتحادیه مدغم و هیئت مؤسس اتحادیه مدغم افراد انتصابی حضور دارند که برخی از آنان از نیروهای دولتی هستند.
(1397/08/16)

اتقان
سیدعلی سرابی؛
پیش از اعلام انصراف اتحادیه تشکل‌ها از ادغام؛ و زمانی که بنا بود ادغامی اتفاق بیفتد، هیئت رسیدگی با فشار بعضی از اعضاء، کمیته‌ای را جهت پیگیری ادغام تشکیل دادند که شالوده اصلی آن نمایندگان هیئت مؤسس مذکور، یعنی 3 نماینده از اتحادیه تشکل‌ها و 3 نماینده از اتحادیه مؤسسات قرآنی بودند و البته با اصرار برخی اعضا، 3 نفر هم به نمایندگی از معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه، تشکیل می‌دادند. برای این امر مقدماتی هم فراهم شد، اما با اعلام انصراف اتحادیه تشکل‌ها، فلسفه وجودی این کمیته نیز از بین رفته است، چراکه در جلسات این کمیته نه نمایندگان اتحادیه تشکل‌ها حضور دارند و نه نماینده وزارت ارشاد.
(1397/08/16)

اتقان
روایت عاشقی
وقتی دلت به نور ایمان روشن شد مهم نیست با کدام چشم بتوانی آیات نورانی کلام الله وحی را مهمان سفره دلت کنی، اگر چشم سر نیز نداشته باشی با چشم دل می توانی نجوای الهی را بشنوی و نم‌نم آیات الهی بر روح و روانت جاری شود و بشوی زرین وکیلی که با همه سختی‌ها توانسته است 18 جزء از آیات الهی را بر لوح سفید دلش نقش بزند.
(1397/08/14)

اتقان
لیلا پرویزی؛
به‌طورکلی واضح است ادغامی مثمر ثمر خواهد بود که مستقل، پویا، پیگیر مطالبات مؤسسات و بدون تسلط ارگان‌های دولتی باشد، اما متأسفانه آنچه شاهد بودیم، سیاسی‌کاری و تسلط بعضی ارگان ها در اتحادیه‌های مدغم بود که نه‌تنها اتحادیه را به وابستگی و انفعال می‌کشاند.
(1397/08/14)

اتقان
ناگفته های مدیرعامل سابق اتحادیه تشکل های قرآن و عترت و منتخب اول اتحادیه مدغم کرمانشاه با بالاترین میزان رای کسب شده؛
نزدیک به یک سال است که اتحادیه مدغم استان کرمانشاه تشکیل شده، اما در این مدت متاسفانه اتحادیه کرماشناه که زمانی از جمله بهترین و برترین اتحادیه های سطح کشور بود، تبدیل به اتحادیه ای راکد و غیر پویا شده است.
(1397/08/13)

اتقان
بر اساس درخواست خود اعتاب مقدسه، به ویژه مسئولین دارالقرآن اعتاب و با توجه به اجرای محافل مشترک، برنامه ریزی برای اجرای محافل قرآنی در حرم ائمه اطهار سلام الله علیها در دستور کار قرار گرفته، امیدواریم این برنامه به سرانجام برسد و سال آینده شاهد برپایی این محافل باشیم.
(1397/08/12)

اتقان
رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور؛
اتحادیه یک تشکیلات قانونی است و برای ادغام این تشکیلات در تشکیلات دیگری، هیچ رکنی به‌جز مجمع عمومی خود این اتحادیه نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند، در ادغام دو تشکیلات مردمی که جایگاه حقوقی و قانونی مستقل دارند، قطعاً ملاک اصلی، تشخیص خود اعضاست و اینکه شورای توسعه بخواهد به ساختاری الزام کند، قطعاً غیرقانونی است، اگرچه دوستان در سازمان دارالقرآن تمایل به انجام این ادغام دارند، اما قطعاً الزامی وجود ندارد.
(1397/08/12)

اتقان
سیدمحمدموجانی، دبیرکارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، از پایان فعالیت های کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران در مراسم اربعین سال 97 خبر داد .
(1397/08/09)

اتقان
حسین شائیلوزاده؛
رئیس سابق هیئت مدیره اتحادیه تشکل های قرآن و عترت استان البرز گفت: چون اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و اتحادیه مؤسسات مردمی سازمان تبلیغات هر دو نهاد قرانی ثبت‌شده هستند، تنها در صورتی می‌توانند منحل و ادغام شوند که مجموع عمومی این اتحادیه‌ها در این خصوص تصمیم‌گیری کنند، در غیر این صورت هر نهاد دیگری در صورت تصمیم‌گیری در این مورد باید نقطه نظرات مؤسسات را احصا و بر این اساس نتیجه‌گیری کند.
(1397/08/09)

اتقان
ویژه‌برنامه قرآنی «القرآن و الحسین یجمعنا» امشب پس از نماز مغرب و عشاء در هتل علی‌الدور در کربلای معلی برگزار می‌شود.
(1397/08/07)

اتقان
دوازدهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش خواهران، طی روزهای بیست و چهارم الی سی ام آذرماه سال 1397 در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم درشهر مقدس قم، مجتمع یاوران مهدی(عج) درجمکران برگزارمی‌شود .
(1397/07/29)

اتقان
باتوجه به توافق صورت گرفته بین کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، امسال تمامی محافل قرآنی موسم اربعین حسینی تحت لوای علی بن موسی الرضا(ع) اجرا خواهد شد.
(1397/07/28)

اتقان
مسیب زاده؛
مسیب زاده معاون قرآن و آموزش و پرورش با اشاره به تشکیل پنجاهمین جلسه کمیسیون آموزش عمومی قرآن با حضور وزیر آموزش و پرورش گفت:۵ کارگروه اجرایی سندتوسعه آموزش عمومی قرآن کشور تصویب شد.
(1397/07/23)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور