پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١١:٢٧   1397/03/20 شماره خبر:  ١٩٥٨١
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
محمدی خبرداد؛
دلایل تأخیر در برپایی مجمع عمومی اتحادیه کشوری
مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور از تاخیر در برپایی مجمع عمومی اتحادیه مدغم کشوری برای سومن بار به دلیل فراهم نبودن مقدمات و ملزومات قانونی و حقوقی خبر داد.

 

دلایل تأخیر در برپایی مجمع عمومی اتحادیه کشوری

حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در گفت و گو با «اتقان» با اشاره به تأخیر در برپایی مجمع عمومی اتحادیه کشوری گفت: ادغام اتحادیه‌های قرآنی فرآیند حقوقی مختلفی از جمله بررسی و تصویب اساس نامه و آیین نامه دارد، که باید با دقت نظر صورت بگیرد.

وی افزود: البته اغلب این مراحل طی شده و خوشبختانه در پروسه‌های پایانی ادغام قرار داریم، طبق آخرین هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد، اساس نامه اتحادیه مدغم در اولین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی بعد از ماه مبارک رمضان به تصویب نهایی برسد و پس از تصویب حدود دو ماه برای برگزاری مجمع عمومی فرصت داریم.

مدیرعامل اتحادیه خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم زمان قطعی برای برپایی این مجمع اعلام کنیم، اما قطعاً زمان تشکیل مجمع عمومی اتحادیه کشوری و انتخابات هیئت مدیره آن به عقب می‌افتد.

وی در خصوص سهمیه استان‌ها و نحوه حضور در مجمع اتحادیه کشوری عنوان کرد: نحوه حضور مؤسسات و سهمیه هریک از استان‌ها در مجمع عمومی کشور جزو مواردی است که هنوز قطعی نشده است و در مرحله تصمیم گیری در این خصوص هستیم.

محمدی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که فعالیت اتحادیه‌های مدغم استانی را با کندی مواجه کرده، تصریح کرد: متأسفانه اتحادیه برخی از استان‌ها پس از اقدام به ثبت با مشکلاتی مواجه شدند که لازم است این مشکلات با هماهنگی هیئت رسیدگی برطرف شود، اتحادیه‌ها می‌بایست پیش از مراجعه به ثبت با دبیرخانه و هیئت رسیدگی هماهنگ باشند و اگر مشکلی در فرآیند ثبت اتحادیه‌های استانی باشد پس از اطلاع به هیئت رسیدگی و دبیرخانه این مشکل با هماهنگی اداره کل ثبت هر استان برطرف می‌شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با همدلی و همکاری که بین مجموعه‌های قرآنی به وجود آمده، به زودی ادغام اتحادیه‌های کشوری به سرانجام خواهد رسید.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: