پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٢:٢٣   1397/07/17 شماره خبر:  ٢٠٤٠٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حافظ روشن‌دل مسابقات سراسری قرآن:
هدفم تبلیغ اخلاق قرآنی در سراسر دنیا است
سید امیدرضا رحیمی؛ نماینده گیلانی مسابقات سراسری قرآن با اشاره به اینکه باید قرآن را برای عمل به آن بخوانیم، گفت: هدفم این است که قرآن را در کشورهای دیگر تبلیغ کنم و نام ایران و اخلاق قرآنی را در جهان گسترش دهم.

هدفم تبلیغ اخلاق قرآنی در سراسر دنیا است

به گزارش اتقان؛ سید امیدرضا رحیمی؛ یکی از شرکت‌کنندگان رشته حفظ ۲۰ جزء مسابقات سراسری قرآن با تفاوتی ویژه در این مسابقات شرکت کرده است.

وی حافظ روشن دلی هست که با موفقیت مراحل مقدماتی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم را پشت سر گذاشت و در فینال این رقابتها حائز رتبه ممتاز شد.

رحیمی نماینده گیلان در رشته حفظ ۲۰ جزء در این مسابقات است و از هفت سالگی فعالیت قرآنی خود را موسسه جابر بن عبداله انصاری آغاز کرده و پس از آن به‌صورت حرفه‌ای فعالیت خود در زمینه قرآن را دنبال کرده است.

وی درباره سطح مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار کرد: سطح مسابقات در این دوره بسیار راضی‌کننده است؛ وقتی ۱۱ نفر به فینال این دوره از مسابقات راه پیدا می‌کنند قطعا بهترینهای قرآنی هستند.

نماینده گیلان در رشته حفظ ۲۰ جزء با اشاره به اینکه مسابقات سراسری قرآن امسال از کیفیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: در مسابقات دولتی دانشجویان، رتبه اول را در رشته حفظ کل کسب کردم؛ همچنین در مسابقات بین‌المللی روشندلان جهان اسلام در سال ۹۷ رتبه دوم قرائت را به دست آوردم.

رحیمی تاکید کرد: شیوه داوری و استفاده از داوران حرفه‌ای، نکته مثبت این دوره از مسابقات است و به دلیل رعایت عدالت در نمره‌دهی، سه نفر داوری هر بخش از رشته‌های مختلف را بر عهده دارند  که این امر میزان خطا را کاهش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه به مسابقات قرآنی نباید نگاهی مادی‌گرا باشد و باید قرآن را برای خود قرآن و عمل به آن بخوانیم، گفت: افرادی که می‌خواهند نور قرآن را در جامعه جاری کنند خودشان قرآن را زیاد بخوانند و به دیگران نیز شیوه درست خواندن قرآن را بیاموزند.

این حافظ روشن‌دل خاطرنشان کرد: هدفم این است که قرآن را در کشورهای دیگر تبلیغ کنم و نام ایران و اخلاق قرآنی را در جهان گسترش دهم؛ تا آخرین لحظه عمرم در مسابقات سراسری و بین‌المللی قرآن شرکت می‌کنم و نام و آوازه ایران را زنده نگه می‌دارم.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: