پايگاه خبري اتقان -  قرآني، فرهنگي، اجتماعي
فارسي
العربي
English
»
يکشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٦ -
گروه هاي خبري
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سيستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   


اتقان
حسن محمدی خبر داد:
نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبار صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود در فصل پاییز حداقل نیمی از بودجه قرآنی سال ۹۶ دریافت شود، گفت: در مورد بودجه سال ۹۶ کمیسیون‌ها ملزم شده‌اند تا نیمی از بودجه‌های خود را به بخش مردمی اختصاص دهند.
(1396/07/26)
اتقان
سید علی سرابی؛
سید علی سرابی عنوان کرد: همانطور که لزوم افزایش ریسک پذیری و اعتماد به تشکل‌های مردمی از سوی متولیان برگزاری مسابقات احساس می‌شود، همزمان حود مؤسسات و تشکل‌ها نیز باید توانمندی‌های خود را به خصوص در زمینه توانمندی‌های مدیریتی ارتقا بدهند.
(1396/07/27)
اتقان
بر اساس فراخوان ثبت نام ازعلاقه مندان به حضور افتخاری در مراسم اربعین، بیش از 200 نفر از قاریان و حافظان و بیش از 50 نفر از اعضای گروه های تواشیح و همخوانی سراسر کشور در دو بخش آقایان و بانوان جهت حضور افتخاری در مراسم اربعین حسینی ثبت نام نمودند.
(1396/07/27)
اتقان
هاشمی خبر داد؛
اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور در نظر دارد در راستای اجرای طرح «فروشگاه ملی تولیدات موسسات قرآنی»، محصولات و تولیدات موسسات قرآنی سراسر کشور را در فضای مجازی و پورتال اتحادیه معرفی و تبلیغ نماید، بنابراین موسسات قرآنی متقاضی لازم است، اطلاعاتی از محصول مورد نظر خود را جهت معرفی به اتحادیه ارسال نمایند
(1396/07/27)
اتقان
در خبرنامه اتقان بخوانید؛
شماره پنجاه و پنجم خبرنامه اتقان، در ششمین سال انتشار خود، در راستای پیگیری مطالبات و انعکاس فعالیت‌ها و اخبار اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت و مؤسسات مردم نهاد قرآنی سراسر کشور، مهرماه 96 و همزمان با محرم الحرام 1439 هجری قمری منتشر شد.
(1396/07/27)
اتقان
اتقان بررسی می‌کند/ جایگاه مؤسسات قرآنی در ستاد عالی مسابقات قرآن کریم؛
متولیان برپایی مسابقات قرآنی لازم است، به تشکل‌های مردمی اعتماد کرده و به عبارتی، ریسک پذیری در این خصوص را افزایش دهند، چراکه با اعتماد مسئولین و نهادهای متولی، حوزه مردمی وارد این عرصه شده و تجربه کسب می‌کند، در حالی که اگر این اعتماد اتفاق نیفتد، طبعاً هیچ فرصتی برای تشکل‌ها و مؤسسات قرآنی برای ارتقای توانمندی‌هایشان پیش نخواهد آمد.
(1396/07/29)
اتقان
سمیه زمانی؛ حافظ کل قرآن کریم:
سمیه زمانی حافظ کل قرآن کریم از شهر اراک که توانست با حضور در مدر سه ی شبانه روزی حفظ یکساله ی قرآن ونهج البلاغه ی موسسه ی امیرالمومنین(ع) کاشان در سال96-95 طی مدت 11 ماه موفق به حفظ کل قرآن کریم شود؛ گفت: تادولت نخواهد درترویج قرآن،فعالیت کند؛کاری پیش نمی رود.
(1396/07/30)

اتقان
حجت‌الاسلام حشمتی خبر داد:
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی مرکز آفرینش‌های هنر قرآنی وابسته به این معاونت تا پایان سال خبر داد و در مورد اختلافات ستاد عالی مسابقات و کمیسیون، گفت: نظرات کمیسیون از طریق رئیس یا دبیر آن اعلام می‌شود.
(1396/07/30)

اتقان
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار دست‌اندرکاران همایش بزرگداشت مرحوم آیت‌الله حاج سیّدمصطفی خمینی در آستانه‌ی چهلمین سالگرد رحلت ایشان، ضمن قدردانی از برگزاری چنین کنگره‌ای، مرحوم حاج آقا مصطفی را از ابعاد مختلف دارای شخصیّتی برجسته‌ دانستند و گفتند: ایشان از لحاظ استعداد و جرئت علمی، تهذیب نفس، شجاعت و منش مبارزاتی، انسانی ممتاز بود و معرّفی جایگاه علمی و افکار ایشان به جامعه و نسل امروز، کار بسیار خوب و لازمی است.
(1396/07/30)

اتقان
محمدی تاکید کرد؛
یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه مدغم قرآنی استان تهران با اشاره به تخصیص اعتبارات استانی مؤسسات قرآنی گفت: اولین و یکی از مهمترین اقدامات هیئت مدیره اتحادیه مدغم قرآنی تهران بیمه فعالان قرآنی خواهد بود.
(1396/07/30)

اتقان
اسامی راه یافتگان به مرحله کشوری شانزدهمین دوره مسابقات قرآن ویژه بانوان شاغل در سپاه روح الله استان مرکزی اعلام شد.
(1396/07/30)

اتقان
سید‌جعفر پروانیان به سمت مدیر‌عاملی اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان اصفهان منصوب شد.
(1396/07/30)

اتقان
مسئول کارگروه شاهد کمیته فرهنگی ستاد اربعین با اعلام برنامه های این کار گروه گفت: گروه نائب الشهید امسال در ایام اربعین حسینی، 7 موکب برپا می کند که سه موکب در عراق و 4 موکب در پایانه های مرزی ایران خواهد بود.
(1396/07/30)

اتقان
رییس شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی اموزشی ستاد مرکزی اربعین با اعلام برگزاری دوره آموزشی ویژه مبلغان و خادمان این کمیته گفت:این دوره اموزشی روز جمعه، ۲۸ مهرماه ویژه استادانی که به عنوان مبلغ در راهپیمایی اربعین حضور می یابند، برگزار شد.
(1396/07/30)

اتقان
ثبت‌ نام دوره تربیت مربی «شیوه‌های دعوت به نماز» از سوی مؤسسه تدبر در قرآن و سیره در حال برگزاری است.
(1396/07/30)

اتقان
دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهید کمال‌الدین کامروا
قاری و معلم قرآن بود، باوجود حضور در جبهه اما به درس و دانشگاه اهمیت می‌داد. عقیده داشت اگر رزمندگان درس نخوانند بعد از جنگ افراد نالایقی که جهاد نکردند امور کشور را به دست می‌گیرند.
(1396/07/30)

اتقان
همایش سه ساله‌های حسینی از سوی مؤسسه قرآنی بقیةالله خلیل‌شهر برگزار می‌شود.
(1396/07/30)

اتقان
کلاس تفسیر قرآن با تدریس سید محسن میرباقری در حسینیه ارشاد برگزار می شود.
(1396/07/30)

اتقان
سومین جلسه از «پاتوق دخترانه» از سوی مهد قرآن خمینی‌شهر، ۲۹ مهرماه برگزار می‌شود.
(1396/07/30)

اتقان
مسئولان مهد قرآن‌ کریم و ولایت استان اصفهان از مهد قرآن کریم شهر سجزی بازدید کردند.
(1396/07/30)
ويژه
 
 

گزارش تصويري

 
استعداد گمنام قرآنی کشور

گزارش
اتقان بررسی می‌کند/ جایگاه مؤسسات قرآنی در ستاد عالی مسابقات قرآن کریم؛

گفت و گو با اصغر و سمیه کاویانی؛ خواهر و برادر معلول و نابینای کل قرآن کریم؛